Meninis ugdymas - laisvo muzikalaus judesio

Meninis ugdymas- laisvo muzikalaus judesio

Meninio ugdymo mokytoja (judesio) Gražina Sidabrienė

Kontaktinės darbo valandos:
1. 14.30-18.00
2. 7.30-13.00
3. 14.30-18.30
4. 7.30-13.00
5. 7.30-13.00

Vaiko meninei raiškai – tai vaiko įspūdžių, išgyvenimų, supratimo, emocijų, jausmų patirties reiškimas ir vaizdavimas meninės raiškos būdais ir priemonėmis: veiksmu, judesiu, žodžiu, balso intonacija  ir vaidyba .

Vaidyba – tai veikėjo vaizdavimas improvizuotais savo paties ar lėlės (žaislo) judesiais, veiksmais, žodžiais, balso intonacijomis, veido mimika. Kiekvienas vaikas vaidindamas – vaizduodamas reiškia savo požiūrį ir supratimą.

Meniniai pasiekimai rodo aukštesnes žmogaus intelektines galias, didelius gabumus. J. Černius (1997) išskiria vaidybinius gabumus:

• lengvai įsijaučia į kito žmogaus, gyvūno, daikto rolę;
  • domisi vaidinimais;
  • įvairiomis balso intonacijomis bei laikysena sugeba pavaizduoti situaciją, išreikšti jausmus;
  • pajėgia išreikšti vaidinime konfliktą;
  • pasakodamas veda prie aukščiausio įtampos taško ir tinkamu laiku pabaigia pasakojimą;
  • sugeba imituoti kitus (žmones, gyvūnus, paukščius…);
  • su dideliu malonumu vaidina arba kuria vaidinimus.

Vaidindamas vaikas atskleidžia visą savo asmenybės individualumą.

Meninio ugdymo mokytoja (laisvo muzikalaus judesio) dėmesį skiria:

• kūno raumenų, statinės ir dinaminės pusiausvyros bei koordinacijos gerinimui;
  • judesių tempo, plastiškumo, ištvermės, greitumo, vikrumo didinimui;
  • kasdieninio fizinio aktyvumo skatinimui;
  • saugaus elgesio įgūdžių formavimui;
  • saviraiškos skatinimui ir realizavimui;
  • aktyviam dalyvavimui sportiniuose renginiuose įstaigoje ir už jos ribų.

Pedagogė organizuoja daugelį darželio renginių. Dalyvavimas įvairiuose šventėse, renginiuose, projektuose, leidžia atsiskleisti vaikų gebėjimams, suteikia daug teigiamų emocijų.